“טעויות הן הרי היסודות של האמת, ואם אדם אינו יודע מהו דבר, זו לפחות עלייה בידע אם הוא יודע מה הוא אינו״ – קרל יונג

מי אני?

ולרי רייכמן

פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית שמתמחה בטיפול דרך חלומות ובפסיכודרמה.

בדרך ייחודית וחווייתית תוך שילוב הכלים הטיפוליים, אני מסייעת לאנשים בתהליכי טרנספורמציה במטרה לשחרר חסמים ובלמים, ולפתוח צוהר בגישה מעשית לפוטנציאל הטמון בהם, אל עבר חיים שלמים ומלאים. באמצעות טיפול קבוצתי, פסיכודרמה, סדנאות חלימה, וכמובן במפגשים פרטניים – יוצאים לתהליך המשלב את העולמות והכלים שמעבר למילים.

למעלה מ 25 שנים של עבודה טיפולית, הייתה לי את הזכות לקחת חלק בתהליכי שיקום עדינים של הנפש, במכלול קשיים ואתגרים: תחושת החמצה ותקיעות במימוש עצמי, קשיים בינאישיים, משברי חיים – גירושין, אובדן, מחלות, התמכרויות, דפוסים בולמים ומזיקים, משבר זהותי/קיומי, חוויות סף מוות ובדידות.

אודות

כילדה ביליתי זמן רב עם סבי וסבתי החירשים באנטוורפן, בלגיה. התקשורת איתם הייתה באמצעות שפת הסימנים, אבל לא רק.  בתוך הקשר איתם פיתחתי דרך יצירתית להביע את עצמי הרבה מעבר למילים. להבעות הפנים ושפת הגוף היה תפקיד משמעותי בתקשורת היומיומית בחיי, עם עוצמות ומנעדים עדינים של קליטה והעברת מסרים, תחושות ורגשות.

סבתא אהבה לשתף אותי בחלומותיה, ופתחה בפני עולם נסתר וקסום של סמלים, מטאפורות ותמונות שהתת מודע מביא. מעין שפת סימנים נוספת שמגלה לנו דברים סמויים וכל כך חשובים על עצמנו, בתהליך אינסופי של התפתחות.

כך, מבלי משים, סבי וסבתי לימדו אותי גישה ייחודית לעולם ונטעו את זרעי חיי המקצועיים והאישיים. השילוב של פתיחות וסקרנות לאנשים, חוללו אצלי תשוקה ויכולת להקשיב ולסייע להרבה אנשים בקרבתי, נטייה שנבעה מתוכי באופן טבעי, בנוכחות רכה ואוהדת. ועם חלוף השנים, היוו את הבסיס להכשרתי המקצועית בעולמות החינוך והטיפול, ובהתמחויות הייחודיות אליהן התחברתי ובהן בחרתי, טיפול בשילוב אומניות, פסיכודרמה ותרפיה בחלומות.

הסמכות

  • BA - חינוך מיוחד
  • BA - טיפול בהבעה ויצירה
  • MA - חברה ואומנויות
  • MSc - פסיכולוגיה טרנס-פרסונאלית

הכשרות

  • הנחיית קבוצות טיפוליות
  • טיפול בפסיכודרמה
  • טיפול בעבודה חלומית
  • טיפול במחול ותנועה
  • פסיכותרפיה אנליטית יונגיאנית
לקביעת פגישת ייעוץ arrow

ולרי רייכמן: יצירת שינוי משמעותי דרך תרפיה חווייתית וחלומית

עדויות

הכרתי את ולרי ב2014. ולרי מטפלת שלי ושל הבת שלי. מאז שולרי נכנסה לחיינו החיים שלנו השתנו. ולרי היא מלאך שנשלח לחיים שלי ושל ביתי. היא מטפלת מדהימה, קשובה, אכפתית, מאמינה שכל אחד ואחד ראוי להערצה והערכה. אני מודה לולרי ובמיוחד תודה ענקית לבורא עולם ששלח לי אותך…(מלאך שומר שלי).

הודיה

ולרי מדהימה!! אנרגיות כיפיות נעימות וטובות מאוד ממליצה באהבה ענקית!

ליאת קטר

חוויתי, מקצועי, טיפולי, אפשר לאסוף הרבה תובנות

לאה הירש קליינר

עצות מדהימות ואיזו אישה מדהימה! מומלץ מאוד!

אלה ירושלמי

לוולרי יש מתנה כל כך מדהימה לחלוק! הידע שלה באמת פתח לי את העיניים! מדהים <3

יודית גוטמן

אחרי פגישה אחת עם ולרי יש לי הבנה חדשה לגמרי על חלומות! היא עזרה לי להבין חלום שנראה מופשט לחלוטין ולחבר אותו לחיים שלי. אני נרגשת ללכת לישון עכשיו, יש לי ערכת כלים חדשים שעוזרים לי לנתח את החלומות שלי

רחל בקר